فروشگاه اینترنتی مجنون کالا با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است،

برای خرید یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران

درخواست می کند تا بتواند خدماتی امن را به کاربران ارائه دهد.

برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌ها قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد.طی فرایند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است.

بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است .

مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و مجنون کالا تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی مجنون کالا برای اطلاع‌رسانی رویدادها و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، برای اعضای وب‌سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل‌ها و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه را در پروفایل خود لغو کنند. عدم اقدام جهت لغو، به منزله ی موافقت ضمنی با دریافت ایمیل‌ها و پیام‌ها و سلب حق اعتراض می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی مجنون کالا ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، مجنون کالا می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات وب‌سایت مجنون کالا، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق‌الذکر به فروشگاه اینترنتی مجنون کالا اعطا نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.

تاکید میشود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق‌الذکر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده وکاربر حق هر گونه ادعا علیه فروشگاه اینترنتی مجنون کالا را از خود سلب می‌کند. مجنون کالا هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.

در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای فروشگاه اینترنتی مجنون کالا وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب سایت ضمنا حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.


قرارداد کاربران فروشگاه اینترنتی مجنون کالا

وب سایت مجنون کالا، یک زیر ساخت هوشمند جهت ارائه محصولات و خدمات بوده و نقش واسطه میان تامین کننده و مصرف کننده را دارد و به تامین کننده اجازه می دهد تا در صورت پذیرش کلیه شرایط و مقررات مربوطه، با ایجاد یک پروفایل و صفحه شخصی در بستر وب سایت مجنون کالا، کالاها وخدمات مجاز و با کیفیت و جدید خویش را مدیریت، به روزرسانی و در مقابل به مصرف کننده اجازه میدهد تا با ثبت نام و پذیرش قرارداد استفاده از وبسایت اخیر، متنوع ترین کالاها و خدمات را مشاهده ، مقایسه و مناسبترین آنها را انتخاب و تهیه نماید.

ماده۱: طرفین قرارداد:

الف) طرف اول: شرکت آکو گستر راد اصفهان به نمایندگی ایمان عطافر و تارنما majnoonkala.ir که در این قرارداد مجنون کالا یا طرف اول نامیده میشود.

ب) طرف دوم: شخص ثبت نام کننده در وبسایت مجنون کالا با مشخصات اعلامی و ثبت شده در قسمت مشتری که در این قرارداد مصرف کننده نهایی یا مشتری یا کاربر یا طرف دوم نامیده میشود.

ماده۲- مفهوم واژگان به کار رفته در قرارداد

۲-۱- مجنون کالا برند تجاری ثبت شده در اداره ثبت مالکیت معنوی که آقای ایمان عطافر به عنوان شخص حقیقی طرف اول قرارداد حاضر،تحت این برند، زیر ساخت هوشمند برای عرضه و تهیه محصولات و خدمات به عنوان یک واسطه فراهم می کند؛ در جایی که مجنون کالا تعهدی را قبول یا رد می کند، منظور از آن، بر عهده گرفتن تعهد یا رد آن از سوی شخص طرف اول قرارداد است.

۲-۲- واسطه گری و تسهیل گری: نقشی است که مجنون کالا میان تامین کننده و مصرف کننده نهایی ایفاء می نماید.

۲-۳- کاربر یا مشتری یا مصرف کننده نهایییا طرف دوم: شخص حقیقی یا حقوقی است که جهت خرید کالا یا استفاده از خدمات معرفی شده در مجنون کالا ، تحت همین عنوان در وب سایت اخیر ثبت نام نموده است.

۲-۴- حساب کاربری مشتری: حسابی است که اشخاص جهت خرید کالا یا استفاده از خدمات معرفی شده در مجنون کالا ، در سایت اخیر ایجاد کرده اند.

۲-۵- تامین کننده: شخص حقیقی یا حقوقی است که جهت فروش کالا یا ارایه خدمات در بستر مجنون کالا، تحت همین عنوان در سایت اخیر ثبت نام نموده است.

۲-۶- اعتبار: مبلغی است که کاربر یا تامین کننده در حساب کاربری خود دارند.

۲-۷- ثبت سفارش نهایی: زمانی ثبت سفارش کاربر نهایی میشود که مبلغ مندرج در پیش فاکتور به حساب تعرفه شده از سوی مجنون کالا به نحو کامل واریز شوئ؛ بنابراین مادام که بانک مقصد، حساب اخیر را بستانکار ننموده است، ثبت سفارش نهایی نشدهو تعهدی متوجه تامین کننده یا طرف اول قرارداد نیست.

۲-۸- روز کاری: هر روزی که شرایط متعارف خدمات رسانی وجود دارد( از نظر این قرارداد روزهای پنج شنبه وجمعه و سایر تعطیلات رسمی ، روز کاری محسوب نمی شود.)

۲-۹- روز سفارش: هر سفارشی که تا ساعت ۱۲ روز کاری ثبت شود برای همان روز محسوب می شود و هر گونه ثبت سفارش پس از این ساعت، به عنوان ثبت سفارش در روز کاری بعدی تلقی خواهد شد.

ماده ۳- موضوع قرارداد:

موضوع قرارداد عبارت است از اعطای اجازه به مشتری جهت بازدید از محصولات و خدمات سایت و ثبت سفارش و خرید محصول و خدمات از تامین کننده در بستر سایت مجنون کالا در چهارچوب شرایط و الزامات این قرارداد.

تبصره۱- در مجنون کالا، نهایی کردن سفارش به منزله پیشنهاد قطعی انجام معامله از سوی مشتری است و ارسال کالا از سوی تأمین کننده به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق مجنون کالا به منزله قبولی و پذیرش پیشنهاد مشتری است؛ بنابراین هر پیشنهاد و قبولی که در بستر سایت صورت می گیرد منجر به انعقاد یک قرارداد مستقل میان کاربر و تامین کننده می گردد و مجنون کالا تنها واسطه انعقاد این قرارداد است؛ به عبارت دیگر، مجنون کالا صرفاً زیر ساخت خرید و فروش را برای تامین کننده و مصرف کننده مهیا می کند و راساً خرید و فروشی انجام نداده و عنوان فروشنده یا خریدار بر وی صدق نمی کند؛ بنابراین طرف اول هیچگونه مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری در قبال اتفاقات مربوط به آن کالا یا خدمات در مقابل کاربران وتامین کنندگان و اشخاص ثالث نخواهد داشت.

ماده۴- حساب کاربری

۴-۱- هر کاربر برای استفاده از سایت و عصویت در مجنون کالا لازم است اقدام به ایجادیک حساب کاربری نماید؛ برای ایجاد حساب کاربری تکیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره ملی و شماره تلفن همراه از دیگر موارد ضروری است. در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده شرکت اقدام به ایجاد یک حساب کاربری به نام شرکت می نماید و در این صورت، اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شناسه ی ملی شرکت در اداره ی ثبت شرکت ها میبایست در کنار مشخصات نماینده ی شرکت در فرم مشخصات تکمیل گردد.

۴-۲- هر شخص( اعم از حقیقی و حقوقی) تنها مجاز به افتتاح یک حساب کاربری در مجنون کالا است.

۴-۳- هر کاربر مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می پذیرد و متعهد می شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در مجنون کالا به روز نماید. دوارد کردن اطلاعات نادرست و غیر دقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات مجنون کالا شود و کاربر نمی تواند به این موضوع معترض گردد.

۴-۴- هر کاربر با ثبت نام در مجنون کالا و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیامهای صادره از حساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هر گونه اعتراض یا ادعای آتی( مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده ی پیام های ارسالی) را از خویش سلب و ساقط می نماید.

۴-۵- در صورت عدم همکاری کاربر و ارائه نکردن اطلاعات مربوط- در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر از جانب مجنون کالا ضروری تشخیص داده شود- مجنون کالا حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.

ماده۵- لوازم و هزینه های استفاده از خدمات و سایر هزینه های مرتبط و نحوه ی پرداخت آن

۵-۱- باتوجه به این که اتصال به اینترنت برای استفاده از سایت مجنون کالا ضروری است، کاربر می بایست اینترنت مورد نیاز را به انضمام سایر لوازم استفاده از سایت مجنون کالا را تدارک ببیند و مخارج آنها را شخصاً تأمین نماید. بدین وصف ، هزینه ای که به عنوان هزینه ی فروش کالا یا خدمات محاسبه و از کاربر دریافت می شود مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای کالا و خدمات ارائه شده از سوی تامین کنندگان است.

۵-۲- هزینه کالا و خدمات از دو طریق به کاربر اعلام می گردد:

الف) کالا  خدماتی که قابل محاسبه یا دارای تعرفه میباشند توسط مجنون کالا به کاربر اعلام می گردد.

ب) هزینه خدماتی که توسط سایت غیر قابل محاسبه می باشد و نیاز به بازدید تامین کننده از محل مورد نظر کاربر دارد، پس از مراجعه تامین کننده و بازدید به کاربر اعلام خواهد شد.

۵-۳- هزینه کالا و خدمات ارائه شده در حالت اول با توجه به زمان نهایی شدن ثبت سفارش و در حالت دوم نسبت به هزینه خدماتی که نیاز به بازدید دارد، قیمت زمان بازدید ملاک عمل است؛ بنابراین احتمال تغییر قیمت تا پیش از نهایی شدن ثبت سفارش وجود دارد.

۵-۴- کاربر، هزینه کالا و خدمات (دستمزد) را به صورت اینترنتی از طریق سایت مجنون کالا پرداخت می کند و پرداخت مستقیم به تامین کننده صرفاً با اخذ اجازه کتبی از مجنون کالا امکان پذیر است؛ در صورتی که کاربر با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید، برای سهولت در استفاده های بعدی، درگاه پرداخت به درخواست کاربر ، تمامی اطلاعات حساب بانکی کاربر به جز رمز دوم کارت را ذخیره می نماید تا در نوبت بعدی استفاده، کاربر برای شارژ اعتبار حساب کاربری خود، تنها نیازمند ورود رمز دوم ( رمز اینترنتی) باشد. بدیهی است این اطلاعات به هیچ عنوان قابل استفاده از سوی مجنون کالا نبوده و مجنون کالا هیچ گونه دسترسی به این اطلاعات نخواهد داشت.

۵-۵- در مواردی به تشخیص و صلاحدید مجنون کالا، بسته های تشویقی ( به صورت عمومی و برای همه ی کابران یه به صورت اختصاصیو برای کاربران خاص) ، به عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران در نظر گرفته می شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به عنوان هدیه به اعتبار کاربر افزوده می شود یا تخفیف مشخصی به کاربر اختصاص می یابد. در صورتی که بسته ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه ای بسته های مذکور، به تشخیص مجنون کالا این بسته ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و مجنون کالا این حق را برای خود محفوظ نی دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته ها را غیر فعال نماید.

۵-۶- در صورتی که مبلغ کالا یا خدمات به دلایل فنی یا خطای سیستم و غیره، به اشتباه درج شده باشد و مبالغ واقعی متفاوت از مبلغ درج شده باشد، مجنون کالا مجاز است تا مبلغ اخیر را اصلاح نماید و ثبت سفارش کاربر ولو آنکه نهایی شده باشد حقی برای وی ایجاد نمی کند.

ماده۶- مالکیت حقوق فکری و معنوی وب سایت مجنون کالا

۶-۱- کلیه مالکیت معنوی و فکری سایت مجنون کالا و تمام ملحقات آن ( از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه شده تحت این نام و….) متعلق به طرف اول قرارداد حاضر است و در نتیجه ، کاربران تنها اجازه ی استفاده ی محدود و غیرانحصاری از خدمات سایت مجنون کالا را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آنکه این استفاده حقی برای آنها نسبت به مالکیت وبسایت مجنون کالا یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و…. را به آنها اعطا نماید.

۶-۲- کاربران نمی توانند وبسایت مجنون کالا را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه ی مشابه استفاده نمایند؛ بدیهی است دئر صورت نقض این بند، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در مراجع ذیصلاح قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

۶-۳- کاربران مجاز به استفاده از خدمات سایت مجنون کالا جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند.

۶-۴- کاربران نمی توانند به هیچ یک از سرویس ها و برنامه ها و شبکه ی مرتبط با سرورهای مجنون کالا به صورت غیر مجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند؛ بدیهی است در صورت نقض این بند، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در مراجع ذیصلاح قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

۶-۵- کاربران نمی توانند برنامه را مشابه سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه ی دیگری استفاده نمایند.